II tydzień piosenki w Krakowie

tp2015_plakat_a1_podgl tp2015_plakat_a3_podgl

1-8 sierpnia 2015

Już po raz drugi spotykamy się z Państwem na trzech krakowskich scenach: Piwnicy pod Baranami, Lochu Camelot i Pracowni Polskiej Piosenki Michała Zabłockiego, aby pokazać to, co najciekawsze w dziedzinie piosenki literackiej. W tym roku prezentujemy niezwykle różnorodny repertuar: od dynamicznych i nowoczesnych koncertów Pawła Kowalczyka (finalisty Idola) czy Adama Krylika (laureata koncertu Debiuty na festiwalu w Opolu), poprzez długo oczekiwaną premierę koncertową Anny Szałapak, zaskakujące projekty wokalne Co-Opery (z parą znanych śpiewaków operowych, Justyną Reczeniedi i Krystianem Adamem Krzeszowiakiem) i 32-osobowego chóru mieszanego Passionart (z nowymi, wielogłosowymi kompozycjami Janusza Wierzgacza), po muzyczne subiektywne zwierzenia Eli Styki i Michała Jurkiewicza oraz spektakle i recitale artystów Piwnicy pod Baranami i Lochu Camelot.

Oprócz tego (5 VIII) – kolejna tradycyjna Lekcja Śpiewania na Małym Rynku w rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej, na którą zapraszamy wszystkich umiejących i nieumiejących śpiewać.

Organizatorem II. Tygodnia Piosenki jest Fundacja Poemat w imieniu Amalgamatu Podmiotów Intensywnie Śpiewających „Kraków Miasto Piosenki”. Zachowujemy i rozwijamy krakowską tradycję piosenki literackiej – tak można określić naszą misję. Od Zielonego Balonika poprzez Piwnicę pod Baranami i Loch Camelot, po Pracownię Polskiej Piosenki Michała Zabłockiego, czyli wszystko to, co było i wszystko to, co na horyzoncie. Staramy się połączyć ogień z wodą, czyli to co, tradycyjne z tym, co nowoczesne. Na stronie www.krakowmiastopiosenki.pl już od teraz znaleźć można skoordynowaną informację, gdzie i kiedy udać się na koncert, czy spektakl. Stawiamy na prezentacje programów opierających się o wartościowe literacko teksty, wyłącznie w języku polskim.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>